igdaş faturalarda ödeme kolaylığı sağlıyor

igdaş faturalarda ödeme kolaylığı sağlıyor

Doğalgaz aboneleri Sabit Ödeme Sistemine üye oldukları takdirde faturalarının son ödeme günlerini kendileri belirleyecek. İGDAŞ, kışın kullanımın artmasına paralel yükselen doğalgaz faturaları nedeniyle ödeme güçlüğü çeken aboneler için hayata geçirdiği Sabit Ödeme Sistemi’ne bir yenilik daha getirdi. Artık Sabit Ödeme Sistemine dahil olan aboneler faturalarının son ödeme günlerini de kendileri belirleyecek.

fat

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan, uygulamanın abonelerin bütçelerini ayarlamada büyük kolaylık sağlayacağını belirtti ve şunları söyledi: “Sabit Ödeme Sistemi’ni abonelerimize ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla geliştirdik. Özellikle kışın doğalgaz kullanımının artmasına bağlı olarak faturalar da yüksek geliyor. Abonelerimiz yüksek gelen faturaları ödemekte zorluk çekebiliyor. Biz ödemeleri dönemlere yayarak vatandaşımızı rahatlatalım istedik. Bu sisteme üye olanlar tıpkı apartman aidatı gibi her ay standart bir rakam ödeyecek. Üstelik bugün başlattığımız yeni bir uygulama ile de faturalarının son ödeme günlerini de kendileri belirleyecek. Böylece doğalgaz kullanıcıları kışın doğalgaz faturalarını ödeyememe sıkıntısından da kurtulmuş olacaklar. Abonelerimiz bu sayede aile bütçelerini dengeli bir şekilde yönetebilecekler. Dönem sonunda ise karşılıklı mahsuplaşacağız. Dolayısıyla abonelerimiz kışı rahat geçirebilecek. Bu kolaylıktan faydalanmak isteyen abonelerimizi şubelerimize başvurarak bir an önce Sabit Ödeme Sistemi’ne geçmeye davet ediyorum. ”

Sabit Ödeme Sistemi için abonelerin öncelikle şubelere başvurarak sözleşme imzalamaları gerekiyor. Sisteme geçtikten sonra abonenin varsa geçmiş ortalama tüketimine bakılıyor, eğer geçmiş tüketimi yoksa kendi sınıfındaki diğer abonelerin tüketimi baz alınarak aylık ortalama tüketim bulunuyor. Bu tüketim üzerinden her ay eşit miktarlarda faturalandırma yapılıyor. Sözleşme dönemi sonunda ise gerçekleşen tüketime göre karşılıklı mahsuplaşma yapılıyor. Bu uygulamadan konut aboneleri ile ticari aboneler faydalanabiliyor.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın