Demirdöküm Kadıköy’de Kombi Yenileme

Demirdöküm Kadıköy’de Kombi Yenileme

Kadıköy’de binaların çoğu bitişik nizamdır. Mutfak ortak aydınlığa bakmaktadır ve hermetik kombi montajına müsait değildir. Girişe en yakın yer mutfak ve salondur. Doğalgazın ilk geldiği yıllarda fiyatı uygun olduğu için bacalı cihazlar tercih edilmiş ve çoğu mutfağa konmuştur. Tesisat çekilirken de mutfaktan salona ayrı, arka tarafta yer alan oturma ya da yatak odalarına ise ayrı koldan kalorifer tesisatı çekilmiştir. Tesisat ikiye bölündüğü için de daha iyi çalışmaktadır.

Bu tür dairelerde hermetik kombinin takılabileceği iki yer vardır. Arka tarafta yer alan odalardan birinin balkonu, ya da varsa salonun balkonu. Salonda balkon yoksa, cama yakın bir yere de takılır. Daha sonra dekoratif bir kaplama ile kombi kamufle edilebilir.

İstanbul’da Anadolu yakasında; Kadıköy ve Üsküdar’da , Avrupa yakasında ise, Şişli, Samatya , Beşiktaş ve diğer birçok ilçede kombi yenilemelerinde kombinin montaj yerinin seçimi sıkıntısı olacaktır. Enson radyatörün bağlandığı tesisat 1/2″ ise, kombi kesinlikle tesisata bu noktadan bağlanmamalıdır.Muhakkak 3/4″ çaplı boruya bağlanmalıdır.

En üst katlarda tesisatın değişiminin çok zor olduğu dairelerde dik çıkan hermetik baca setleri de kullanılabilir. Ancak bu baca setlerinde yükseklik sınırlaması vardır. Konuyla ilgili firmamızı arayarak destek alabilirsiniz (Tel: 0216-389 2343).

Bu gönderiyi paylaş