Çirkin tesisat boru çıkışlarından nasıl kurtulurum?

Çirkin tesisat boru çıkışlarından nasıl kurtulurum?

Isınma amaçlı kullanılan radyatörler, günümüzde dekorasyonu da tamamlayan birer obje görevini üstenmiş durumdadır. Yerden kazanma ihtiyacı dikey tip radyatörlere olan talebi her geçen gün arttırmaktadır.

Bu radyatörlerin montajında kullanılan vanalar da tamamlayıcı aksesuar olarak ön plana çıkmaktadır.

Geriye bir tek detay kalıyor o da vana ve tesisat borularının bağlantı detayı ki en can alıcı nokta işte tam da bu nokta.

Firmamız kullanılan borunun türüne göre bir çok detay tasarlamış ve üretmiştir. Örneğin “pprc” dediğimiz plastik boru tesisatları için geliştirdiğimiz detayda tesisat yapımı aşamasında iç dişli rakor ya da iç dişli dirsek batarya tesisatı yapar gibi duvara sıfır olacak şekilde ayarlanmalıdır. İnşaat aşaması tamamlanıncaya kadar da geçici olarak bir körtapa ile tesisat koruma altına alınmalıdır.

Aksesuar çeşitlerimizi görmek için tıklayınız!

kılıf rozat

 Üstteki resimde bahsi geçen ürün ve iç dişli rakor bir arada görülmektedir.

kılıf rozet

 Bu resimde vananın kılıf rozete, kılıf rozetin de iç dişli rakora bağlanmış hali gözükmektedir.

Bu resimde “Victoria Döküm Radyatör ” ile antik bakır mermer vana-kılıf rozet montajı gösterilmiştir. Dünyanın ilk mermer volanlı radyatör vanasının tasarımı firmamıza aittir.

Kemer Country’de yapılan uygulamada resimden de gördüğünüz gibi vana ve kılıf rozet radyatörün rengiyle gayet uyumlu. Ayrıca iç dişli duvara gömüldüğünden plastik hiç bir aksam görüntü kirliliği yaratmıyor.

Uygulamanın bir diğer açıdan görünüşü.

Mimar Murat Fehmi Ataç evi vana-kılıf-rozet set uygulamamız.

Bu gönderiyi paylaş