Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular


Alurad marka radyatöre benzer modeller Radyal firmasında mevcut. Hemen hemen her modelin bir benzeri var.Örneğin aliza modeli yerine saray olabilir.
Baca bağlantıları can güvenliğiniz için hayati önem taşımaktadır. Kombinin atık gaz tahliye bağlantılarının yetkili satıcılar veya servis gibi profesyonel kişiler tarafından yapıldığından emin olunmalıdır.
Orantı kontrolü; farklı su debilerinde, sabit çıkış suyu sıcaklığının elde edilebilmesi özelliğidir. Belli bir güçte iken su debisinin değişken kullanılmasına rağmen çıkış suyu sıcaklığının aynı kalması, ürün ve müşteri için bir konfor oluşturmaktadır. Bu sayede ürün termostatik özellik kazanmış olur.
DemirDöküm markalı bacalı şofbenlerin banyoya monte edilmesine izin verilmemektedir. Bu uygulamanın en önemli gerekçesi konutlarda bulunan mevcut bacaların büyük bir çoğunluğunun standartlara uygun olmamasıdır. DemirDöküm olarak bu mekanlarda hermetik şofben kullanımını öneririz. Şofben kategorisinde, DemirDöküm hermetik şofben, dış ortamdan bağımsız yanma odası ve özel atık gaz baca sistemi ile banyoya montaj için uygun bir üründür.
Bir insan duş esnasında ortalama 30 ila 40 litre su harcar.
İngilizceden çevirisi "İngiliz ısı birimi" anlamına gelen BTU (British Thermal Unit), bir pound (libre) arı suyun sıcaklığının bir Fahrenheit (ºF) değiştirmek için gerekli ısı miktarını temsil etmektedir. Gündelik hayatta ise kapasite BTU/h cinsinden belirtilmekte olup bir saatte ortama verilen/çekilen ısıyı belirtmektedir. 1 watt 3,415 BTU/h'a eşittir.
DemirDöküm duvar tipi split klimalar Türk DemirDöküm Fabrikaları A.Ş Bozüyük / Bilecik / Türkiye tesislerinde üretilmektedirler.
Kombilerimiz T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı direktifleri doğrultusunda 2 yıl cihaz garantisine sahiptir.
Yerli üretim kombiler Bilecik-Bozüyük'te, ithal kombiler ise Fransa'da üretilmektedir.Yerli üretim kombiler: Atron Nitron Nitromix Neva Nepto Sargon Condense Kalisto İthal kombiler: Themafast
DemirDöküm radyatörlerde test basıncı 13 bar, işletme basıncı ise 10 bardır.