Sizlerden Gelenler

Sorun: 17/11/2012 Cemal Suran Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü

Demirdöküm sargon condense-cm yoğuşmalı kombi kullanıyorum.Geçen sene de aynı probemi yaşadım. Bu sene de yaşıyorum buradaki servislere artık güvenim kalmadı. Hiçbirşeyden anlamıyorlar. Sucu hepsi. Sorunum 1- Çok gürültülü çalışıyor 2-petekleri ısıtamıyorum sadece ılıyor 45/50 derecede komşulara bakıyorum petekler gayet sıcak ama bizde nafile olmuyor bir türlü tahminim makina fabrika çıkışı problemli ama bunu ne kabul ediyorlar nede sorunuma çözüm buluyorlar.sizden istediğim bu aletin fabrika ayarı gibi reset yapılacak bir yeri varmı veya dönüş suyunun sıcaklığını değiştirecek bi ayarı varmı. yardımcı olursanız sevinirim olmazsanızda canınız sağolsun naapalım bu senede çekeriz.saygılar.

Çözüm önerimiz: 17/11/2012 Murat IŞIK  İklimlendirme Uzmanı İstanbul

Sayın Cemal Suran Şikayetinizi çok iyi anladım. Ses konusunda haklısınız sargon condense modeli kombilerimizde ses sorunu vardır. Verimli çalışmasına karşın böyle bir handikap var. Biz bu cihazları satarken özellikle sesli çalıştığını belirtiyoruz. Gelelim asıl ısınma probleminize. Sargon kombilerde 3 eşanjör vardır. 3. eşanjör baca çıkışına yakındır ve buradaki sıcak atık gazların ısısını soğurarak sisteme katkı sağlamaktadır. Bu eşanjörler çamur ve mil birikmesi sonucu tıkanmaktadır. Sizin kombide de bu olayın olma ihtimali çok yüksek. Bu cihazın bacaya yakın eşanjörünü kontrol ettirin. İkincisi kombinin altında yer alan filtrenin temizlenmesi. Üçüncüsü ise peteklerin tesisata bağlantısı . Nadirde olsa bazen ters petek bağlanması söz konusu olmaktadır. Ters petek bağlantısından kasıt şu; Sıcak su alttan peteğe giriyor üstten çıkıyor. Bu fizik kurallarına aykırı olduğundan petek ısınmayabilir. Gözle görmeden tedavi şimdilik bu kadar olur . Dediklerimi denedikten sonra tekrar görüşelim. Gaziantep’e gönül dolusu selamlar.

Sonuç: Murat kardeşim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim Allah Razı olsun.petek bağlantıları – kombi girişindeki filitre-  peteklerin temizlenmesi- ters bağlantı kontrolleri bunların hepsini kontrol ettirdim birtek sizin söylediğiniz o bacaya yakın olan parçanın temizliği yapılmadı onuda yaptırırım inşallah ama o işten anlayanı bulmam gerek servisler ön kapağını bile açmıyorlar çünkü….

ilginiz alakanız için çok teşekkür ederim.
Cemal Suran

Bir cevap yazın