Otelde Kullanılacak Radyatör Tipi Hangisidir?

Otelde Kullanılacak Radyatör Tipi Hangisidir?

Ajwa Otel SultanAhmet Butik villalarından sonra 2020 yılında hizmete giren Ajwa Kapadokya projesinde de bizim ürünlerimiz tercih edilmiştir. Döküm radyatör, vana ve bağlantı aksesuarlarımız başarılı bir şekilde monte edilmiştir.. Bu proje”Kervansaray”, “Sakura” ve “Çarşı” adlarını taşıyan üç ayrı binada farklı büyüklükte 98 odaya sahiptir. Odaların iç dekorasyonu konuklarını tarihte bir yolculuğa çıkarmaktadır. Odaların ısıtılmasında bu ortama yakışan boyalı döküm radyatörler ile otantik hava korunmuştur. Retro radyatör tarzı tam da bu proje içindir.

Artık günümüzde kaplamalı ürünlerin yanı sıra statik boyalı ve özellikle de siyah renk oldukça yaygın kullanılmaktadır. Vintage radyatörler kullanıldığı mekana değer katmaktadır.

Banyo bunn-wall havlupanlar. Tüm aksesuarlar mat siyah.
Kolonlu döküm radyatör.
Oda girişini karşısında kolonlu döküm radyatörümüz
İki farklı noktada kullanılan döküm radyatör uygulaması. Tercihe göre biri kapatılabilir..
Siyah kolonlu döküm radyatörler oda ile bütünleşmiş.

Döküm Radyatör Boya İşlemi Aşamaları:

Kolonlu döküm radyatörlerimizi RAL9005 mat siyah renkte elektro statik boya uygulaması yaparak teslim ettik. Ayrıca üzerine koruyucu mat vernik uygulaması da yaptık. Daha detaylı incelemek isterseniz Linke tıklayınız. Oldukça zor olan statik boya uygulamasında dilimleri teker teker boyadık ve ardından gruplama işlemine geçtik. Isıdan dolayı contalarda doğabilecek deformasyonlara mahal vermedik. Bu sayede %100 sızdırmazlık sağladık.

Ajwa Otel odalar da kullanılan kolonlu döküm radyatörlerimiz.

Temiz bir iş çıkardık. Tüm detaylara dikkat ettik. Boya öncesi temizlik ve kumlama işlemlerini iyi yaptık. Boya sonrası guplama işlemi sırasında azami titizlik ile çalıştık. Üürünler sevk eilirken paketlemeye özen gösterdik. Sonuç gayet başarılı oldu.

Bu projenin bir parçası olmak çok gurur verici.

Döküm radyatörler geçmişte olduğu gibi günümüzde de bir hayli revaçtadır. Gerçi ısınma aşamasında biraz geç ısınmaktadır ancak soğuma süreci çok daha yavaş ve uzun sürelidir. Bu sayede ısıtıcı cihaz kapatılsa dahi çok uzun saatler boyunca kendi ısısını koruduğundan mekanın ısısı da oldukça geç azalmaktadır. Örneğin yarım saatlik bir ısınma süresine karşılık 3-4 saatlik bir soğuma süreci dersek konu daha iyi anlaşılacaktır. Bu sayede ciddi anlamda yakıt tasarrufu sağlayabiliriz.

Döküm radyatörlerin içindeki suyu asla boşaltmamız gerekir fakat herhangi bir tamirat için boşaltsak dahi işlem biter bitmez tekrar su ile doldurmalıyız. Aslında bu söylediğimiz genel geçerli bir kuraldır. Alüminyum, çelik ya da döküm tüm radyatörlerin içi muhakkak su ile dolu olmalıdır.

Ajwa otel hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz tıklayınız.

Bu gönderiyi paylaş